Напусна ни светило в археологията

20060
2

Напусна ни Наско Каменаров, съобщиха от Националния исторически музей

Инж. Атанас Каменаров повече от 45 години е незаменим помощник за разгадаването на археологическите структури в България. За тези години той е обиколил цялата страна, неуморно отзовавайки се на всеки, който има нужда от геодезично заснемане на обект, било на редовни археологически проучвания или на безбройните спасителни разкопки по трасетата на газопроводи, пътища, частни строежи.

Ето какво още написаха то музея в негова памет:

С неговата усмивка и брилянтно чувство за хумор, Наско беше част от всеки екип, в който участваше. Не е възможно да бъдат изброени всички обекти, на които е работил и работеше. Широката му дейност включваше и безценна помощ в музейната работа, където той беше и неизменна част от експозиционните екипи. Като част екипа на Националния политехнически музей Наско беше и автор на изключително интересни образователни беседи за деца и възрастни, свързани с картографията.

Сбогом Наско, да е светъл пътят ти. Ще ни липсваш!

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: