Напрежение! Роми окупираха болница след смъртта на 4-годишно!

11467
11

Сериозно напрежение възникна след голямата трагедия, която потресе Разлог. 4-годишно детенце издъхна в разложката болница. След трагичния инцидент потресени роднини са окупирали входа и обвиняват медиците в лекарска грешка. Наложи се полицията да пристигне на място, предава "Труд". Детенцето е страдало от детска церебрална парализа, имало е астма. Преди няколко дни детето е настанено в болница заради пристъпи и бронхопневмония, но в петък вечер състоянието му се е влошило. 
Въпреки реанимационните действия на лекарите, то е починало. "Направено е всичко възможно ,за да се спаси детето, то е получило много тежък пристъп и е починало, няма лекарска грешка", каза директорът на болницата д-р Божидар Велев. Детето е от ромски произход, а 40 роми от махалата в Разлог днес сутринта се събраха и са окупирали болницата. Близките на детето обвиняват медиците за смъртта. По случая е образувано дознание, а тялото на детето е закарано за аутопсия в благоевградската морга. Ще има медицински одит по случая.

Виж коментарите (11)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: