Намалят броя на бедните в страната, покачват и заетостта

2699
4

Броят на бедните у нас да бъде намален с 260 000 души до 2020 г. Това ще бъде един от приоритетите в Националната цел за борба с бедността на правителство, съобщи вчера социалният министър Тотю Младенов. Текстът ще бъде гласуван скоро от Министерския съвет, добави той.

Сред целите на управляващите ще бъде и покачването на заетостта, която трябвало да достигне 76% през 2020 г. В момента тя е 64 на сто. Като подцели в текста ще бъде записана и борбата с бедността сред децата, безработните и заетите на пазара на труда. Във връзка с конкретните мерки за борбата с бедността ще бъдат предприети и законодателни промени.

Младенов припомни данните от 2008 г., според които страната ни се нарежда на едно от първите места по бедност на населението в Европейския съюз. Според статистиката над 21 на сто от българите се намират под прага на бедността и са страдали от най-много лишения в сравнение с останалите европейци.

Същевременно Европарламентът излезе с предложение минималната заплата във всички страни членки да възлиза на 60 процента от средния доход в съответната държава.



Източник: в. "Новинар"
Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
Времето се променя: Студен фронт връхлита страната с пориви на вя...
Българинът харчи 30% от дохода си за храна! Потребителската кошни...
Слави Трифонов: Политиката е мръсна работа!
Основателят на "ДаллБогг" за отнетия лиценз: Поръчков натиск заду...
Два питбула нападнаха и обезобразиха жена, собственикът избяга
Бюджет 2026 мина в ресорната комисия: Дефицит от милиарди, по-скъ...


Виж още: