НАП санкционира Ахмед Доган, не се е регистрирал по ДДС навреме

1501

Ахмед Доган не се е регистрирал по ДДС в законовия срок. Това е установено от инспекторите на Националната агенция за приходите, нарушението е санкционирано. Ревизията на лидера на ДПС е приключила на 6.08. 2010 г. за резултатите от нея е уведомен главния прокурор. Това съобщи изпълнителният директор на НАП Красимир Стефанов пред депутатите от комисията за борба с корупцията и конфликт на интереси и парламентарна етика в Народното събрание.

Прекият фискален ефект от проверките на поп и фолк изпълнителите ще бъде поне 3 млн. лв. допълнително в хазната.Това сочат първите резултати от ревизиите и проверките на 24-те български изпълнители, които НАП започна в края на миналата година,

От доклада за дейността на НАП пред антикорупционната комисия стана ясно още, че при първата приключила ревизия на футболист, ревизорите на НАП са установили укрити доходи за 90 000 лв. Стефанов каза също, че средногодишно в НАП се извършват около 17 000 ревизии и над 120 000 проверки, чийто фискален ефект надхвърля 1 млрд лв. По думите на изпълнителния директор на НАП по-важното от ревизиите на футболистите и на поп фолк и рок певците е дисциплиниращия ефект, който те имат върху целия бранш, а не само преките постъпления в хазната.

Пред депутатите от антикорупционната комисия Красимир Стефанов заяви отново, че НАП ще събере планираните приходи за 2010 г. По думите му това в абсолютна сума е 11,9 млрд. лв., като общият резултат ще бъде постигнат с извънредните усилия на целия екип на агенцията.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Как две седмици без пазаруване свалиха цените до земята
ГЕРБ избира нови общински ръководства
Бивш шеф на КАТ: При две сериозни нарушения шофьорите отново да д...
Промоциите в "Кауфланд", "Лидл" и "Билла" под заплаха заради нови...
Мощна градушка край Седянковци, вижте как снегорин чисти пътя
Важно предупреждение от наша банка: Фалшиви обаждания целят достъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).