Мъж се представи за полицай и завлече възрастна жена с над 6 бона

3823

70-годишна жена е станала жертва на телефонна измама за 6 200 лв., съобщиха от пресцентъра на ОДМВР - Благоевград. 
Около 19:00 часа вчера в Първо РУ-Благоевград е получен сигнал от 70-годишна жена от гр. Благоевград за това, че около 15:15 часа на същата дата е получила телефонно обаждане от непознат за нея мъж, представил се за полицейски служител, който й съобщил, че работи по задържането на телефонни измамници и за целта е необходимо тя да хвърли през прозореца на жилището си плик с парична сума и златни накити за да може той да задържи нарушителите на закона. 
Жената е хвърлила найлонова чантичка, съдържаща сумата от около 4 300 лв., около 320 долара и около 45 гр. златни накити. Стойността на нанесената й щета е около 6 200 лв. За случая е уведомена РП-Благоевград.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: