Министър-председателят Стефан Янев почете паметта на загиналите офицери и войници при защитата на Горна Джумая

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
14:25 / 07.11.2021
4187
Министър-председателят на Република България Стефан Янев и кметът на Благоевград Илко Стоянов положиха венци пред паметника костница на 581 войници и офицери, загинали при защита на Горна Джумая, днешен Благоевград.

В церемонията, която се състоя на стария гробищен парк в областния център, участваха областният управител на Благоевград Николай Шушков, председателят на Общински съвет Радослав Тасков, полк. Митко Балтов, командир на Военно формирование 26 400, заместник-директорът на ОД МВР Стоян Маламов, НД "Традиция“, общественици и граждани.

Негово Високопреосвещенство Неврокопски митрополит Серафим и местни свещеници отслужиха панихида в памет на войниците и офицерите. Бе проведен и военен ритуал, организиран от Военно формирование 26 400.

Церемонията се състоя днес, 6 ноември, когато отбелязваме Архангелова задушница.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Чужденец остана без думи засе възмути от условията и цените бг бо...
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
Всички рибари могат да му завиждат, той улови почти 100-килограмо...
Панделиева: Шофьорите правят каквото си могат, а държавата имитир...
"Златна" пътна помощ: Пострадал в катастрофа олекна с 800 лева за...
Обясниха причините за срива в мрежата на мобилните оператори


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).