Министър Юлиан Попов: Много е важно да се промени отношението на обществото към кръговата икономика

2345

Много е важно да се промени отношението на обществото като цяло. Това сподели министърът на околната среда и водите Юлиан Попов по време на Софийския икономически форум IV, който се организира в "София хотел Балкан“. Министърът участва в панел "Кръгова икономика, изменение на климата и управление на отпадъците“.

За много хора това е рециклиране и изгаряне на отпадъци но това не е всичко, каза той. "Не става въпрос за поведение, което ни кара да се чувстваме гузни или виновни, а да гледаме на отпадъка по няколко начина“, посочи министър Попов. По думите му, първо трябва да намалим отпадъците, да гледаме на тях като на ресурс, който може да бъде използван. Трябва сериозно да работим с националните медии, добави той.

"Трябва да работим активно и да даваме примери, като например разпръснатите из цялата страна сметища, посочи еко министърът. Като гледаме боклука, може да разберем много за човешката душа, нейната нагласа и отношение“, каза още Юлиан Попов.

Много сериозно трябва да се замислим как да открием моделите на кръговата икономика и да стимулиране въвеждането на бизнес модели, които са кръгови, каза още той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).