Министрите на енергетиката се събират извънредно в Брюксел

2009

Европейският съюз обсъжда обща стратегия за купуване на руски газ. Министрите на енергетиката се събират извънредно в Брюксел. След като доставките за България и Полша бяха спрени, няколко държави поискаха от Европейската комисия да разясни направените предписания.

Министрите ще обсъдят всички аспекти на кризата - промяната в начина на плащане, която иска Русия, опасността от спиране на доставките и алтернативните варианти за природен газ.

Няколко държавни компании се опитаха да платят на руснаците в сметки, открити в "Газпромбанк", но без да отварят и втори в рубли. Доколкото е известно Русия е отказала такова плащане.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).