Мика Зайкова: Дори в най-тежките години българските пенсионери не са били игнорирани за Великден

7563
6

Никога, дори в най-тежките години, българските пенсионери не са били игнорирани по време на Великденските празници. Може да е било с малко, но са били подпомогнати. Това каза в ефира на bTV Radio финансистът Мика Зайкова.

“85% от пенсионерите наистина се нуждаят от подпомагане, не забравяйте, че около 50% от тях получават пенсии, близки до минималната пенсия. Първото, което трябва да направят депутатите е бюджет. Второто е да обезпечат такива условия, че поне това, което идва от Европа по европрограмите и Плана за възстановяване да се изразходва ефективно. Тогава и България ще бъде в по-добра ситуация. Преодоляването на инфлацията вече не може да стане само с вдигане на основния лихвен процент, трябва работа в посока инвестиции", допълни тя.

“Трябва да има редовно правителство. Много трагично е, че червените линии остават, защото реално погледнато голяма част от партиите имат идентични стремежи", каза още Мика Зайкова.

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).