Меджидиев за медицинските сестри: Работата ви е въплъщение на милосърдието

1571

Работата ви е въплъщение на милосърдието. Това написа здравният министър Асен Меджидиев по случай международния ден на медицинската сестра. 

"Сърдечно Ви поздравявам по повод Вашия професионален празник – Международния ден на сестринството, който се отбелязва всяка година на 12 май.

На тази дата, преди повече от две столетия, се ражда знаменитата Флорънс Найтингейл. Милосърдната сестра не само преобръща представите за сестринската медицинска грижа, а и предприема редица реформи на медицинското обслужване и общественото здравеопазване в Англия. С благородното си дело тя поставя основите на съвременното сестринство и вдъхновява стотици хора по света да изберат тази хуманна професия. 

В наши дни грижите на медицинската сестра присъстват във всеки етап от живота ни – от раждането, през детските години и юношеството до зрелостта и последния ни дъх.

Вие, професионалистите по здравни грижи, сте един от важните стълбове на здравната ни система. Вашият изключително отговорен труд има ключова роля за гарантирането на комплексно и достъпно здравеопазване за българските граждани. Наравно с останалите медицински специалисти Вие винаги сте посрещали всяко здравно предизвикателство, водени от принципа, че опазването на здравето и спасяването на човешкия живот са над всичко. Работата на медицинската сестра е въплъщение на милосърдието и всеотдайността.

Приемете високата ми оценка и признателност за посветеността Ви на сестринството и доказания Ви професионализъм. Вашият принос към осигуряването на качествена и ефективна медицинска помощ е безспорен. Днес цялото общество Ви засвидетелства своята благодарност за хуманното отношение и постоянството, които проявявате при изпълнение на професионалния си дълг в името на общата ни цел – постигане на дълъг живот в добро здраве за всички български граждани.

Пожелавам Ви да изпитвате удовлетвореност от това, което правите всяка минута, всеки ден за своите пациенти. Вярвам, че днешните Ви последователни усилия, въпреки трудностите, ще бъдат възнаградени утре – с признателността и уважението на пациентите и живота, който се възражда, благодарение на Вашия компетентен труд", се казва в обръщението на министъра.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).