Манипулират ли се количествата на вредните емисии от колите?

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
12:09 / 27.03.2023
1269
Над три-четвърти от дизеловите автомобили в Европа с антиекологични устройства. Това показва доклад на неправителствената организация "Международен съвет за чист транспорт".

Устройствата позволяват да се манипулират данните при проверките на емисиите, отделяни от колите.

Според доклада на организацията над 19 милиона дизелови автомобила са засегнати от нелоялната практика, а разминаване със заводските данни има при 85% от колите с категория "Евро 5" и 75% от колите с категория "Евро 6". При 13 млн. автомобила неправителствената организация е установила екстремни разминавания, съобщават от БНТ.

"Това представлява един софтуер, който служи за манипулиране на автомобилите и занижава реалните стойности. Устройствата са заложени в автомобилите още от производителите", казва Мартин Търнев, автотърговец.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Възстановиха паметника, заради който Русия започна наказателно де...
Ще приемем ли еврото: Какво представлява конвергентният доклад, к...
Бърдаров: Високият процент на необразовано ромско население в Бъл...
Петър Витанов: Радев има огромния потенциал да промени политическ...
Организатор на балове: Има семейства, които пръскат по 20-30 хил....
По-евтини домати, краставици и сирене, но млякото поскъпва


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).