Махат талона от книжката

11249
25

КАТ ще праща в пенсия талона на книжката и точковата система, съобщиха експерти от Пътна полиция. Идеята за премахването им е заложена и в електронното правителство, което трябва да заработи догодина.

Идеята на КАТ е заимствана от Европа, където в повечето държави талоните са заменени с електронни досиета. Така пътните полицаи при всяка проверка получават пълна информация за нарушенията на водача.

"Темата е много важна и трябва да се обсъди, защото има хиляди варианти с какво да се замени синият талон", коментира за "Стандарт" депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов, който е член на комисията по транспорт в парламента.

Според него ролята, която играе сега този талон, може да се замени от по-съвременни методи.

Целта на експертите е да се налагат повече наказания с фиш, отколкото с акт. По този начин глобите ще се събират по-бързо, а сериозните нарушения ще бъдат санкционирани с актове.

"Това, че няма да взимаме талона на шофьорите, не значи, че няма да си плащат глобите - напротив. Освен това точки за големите нарушения ще се отнемат и когато водачите останат без тях, книжката им отново ще се отнема", обясниха експертите.



Източник: в. "Стандарт"
Виж коментарите (25)
Още новини от Национални новини:
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).