МВнР с важно съобщение за всички българи, които ще пътуват през Белград

1720

МВнР препоръчва на българските граждани и автомобилните превозвачи да използват околовръстния път на Белград (от София - излизане от автомагистралата при Бубан поток и включване в автомагистралите за Загреб и Будапеща при пътен възел "Добановци“) днес. Това съобщава Ситуационният център на МВнР.

В 18:00 часа в Белград се очаква да започне протест под наслов "Не на насилието“, като е предвидено блокиране на три участъка от международния път Е-75 в сръбската столица и един в района на Нови Сад. Към настоящия момент протестите преминават мирно, без повишено напрежение.

При необходимост от съдействие, от МВнР посочват, че българските граждани в Сърбия могат да се обръщат към българското дипломатическо представителство в Белград, на следните номера: тел.: +381 11 36 13 980; +381 11 36 13 990, както и на телефонен номер за неотложни случаи в извънработно време: + 381 11 3613980; + 0381 11 36 13990.

Сигнали може да се подават и на имейл адреса на Консулската служба към Посолството: consulate.belgrade@mfa.bg

Консулско съдействие може да бъде получено и от Генералното консулство на Република България в Ниш на телефони: +381 18 516 800, +381 18 516 700, +381 66 840 80 62, както и на имейл адрес: Consulate.Nish@mfa.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).