Луда веселба в ромската махала в Ямбол въпреки забраната

9831
6

Купон в заразената ромска махала на Ямбол въпреки патрулите и откритите нови 6 заразени. Десетки нарушиха извънредното положение и празнуваха на групи. А кметът призова доброволци да помогнат на Ямболската болница.

Полиция и жандармерия затвориха изходите, но в малките улички контрол няма. Периметърът е обявен за огнище на зараза след два смъртни случая и десетки положителни с COVID-19.

Първи през пропускателния пункт днес влязоха здравните медиатори. Тяхната задача е да убедят контактните лица, че трябва да бъдат тествани. Вчера голяма част от хората отказали да влязат в мобилните лаборатории на здравната инспекция.

От поне 13 души в списъка на РЗИ, проби са взети само на трима - твърдят медиаторите. Тестването в махалата продължава. Извънредното положение остава безсрочно, пише още "бТВ".

Виж коментарите (6)
Още новини от Национални новини:
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).