Лошо му се пише: Живеел в дома на родителите си и тормозил системно майка си и баба си

2977
1

Районната прокуратура в Монтана внесе за разглеждане в съда обвинителен акт срещу мъж, привлечен към наказателна отговорност за неизпълнение на издадена ограничителна заповед за защита от домашното насилие.

Обвиняемият живеел в дома на родителите си в Берковица. Не работел, често употребявал алкохол и устройвал скандали на близките си при отказите им да му дават пари.

Мъжът упражнявал системен тормоз спрямо баба си и майка си. Въпреки осъждането му за неизпълнение на издадената ограничителна заповед, той продължил да я нарушава. Няколкократно доближавал жилището на баба си, блъскал и ритал вратата, заплашвал я с убийство. Хвърлил мраморна плоча върху терасата на етажа, обитаван от възрастната жена, която се разбила в краката ѝ.

В хода на разследването по образуваното досъдебно производство мъжът не се е признал за виновен, отрекъл е установените по делото факти и обстоятелства, касаещи действията му, предава bTV.

Престъплението е извършено от обвиняемия в изпитателния срок по последната осъдителна присъда спрямо него, влязла в сила през м. ноември 2022 г.

Предстои делото да продължи в съда.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).