Лечева и Гечев обсъдиха възможността за развитието на зимните спортове и туризма

2335

Министърът на младежта и спорта Весела Лечева беше домакин на работна среща за развитието на зимните спортове и туризма в страната. На нея присъстваха министърът на земеделието Явор Гечев, заместник-министърът на околната среда и водите Мария Бояджийска и експерти.

Беше взето решение за създаване на експертна група с представители на различни ведомства - Министерство на младежта и спорта, Министерство на околната среда и водите, Министерство на земеделието, Министерство на туризма и Министерство на регионалното развитие и благоустройството, която трябва да изготви работещи предложения за решаване на дългогодишни проблеми, свързани със зимните спортове и туризма.

Миналата седмица президентът Румен Радев покани на среща представители на изпълнителната власт, на спортната общност и бизнеса, пред които постави въпроса за затворените и ръждясали лифтове и съоръжения на Витоша и невъзможността гражданите да спортуват и прекарват свободното си време в планината.

По време на днешната си среща министрите се ангажираха с конкретни мерки и предложения, които да бъдат представени в кратки срокове, така че да се подобрят възможностите за практикуване на зимни спортове и туризъм.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата
Почина музикант от наша легендарна група
Веригите "Мерканто", "РАЙ", "Бурлекс", BulMag и "Макао" се присъе...
Почина бащата на Красимир Балъков


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).