Кристиян Шкварек: Който и да е пръв, той няма да е с много

2608

При така стеклите се обстоятелства с този тип социологически проучвания, които имаме до момента, излиза, че в общи линии който й да е пръв, той няма да е пръв с много. Това каза за "Фокус“ Кристиян Шкварек – политолог и историк. "Т.е. победата ще е много повече морална и много повече надъхваща за вътрешния електорат, за ядрото: "Ето, бихме ги, взехме първото място“, и ще в някаква степен препотвърди дали сме влезли в онзи режим, при който онзи, който гони, той си надъхва ядрото и взима първото място, после обаче се случва обратното, тъй като го водихме няколко пъти това нещо. Първо бяха "Продължаваме промяната“ надъхани: "Хайде да свалим ГЕРБ, да не са първи“, станаха те първи ноември месец, после октомври месец миналия път се обърнаха, защото този, който иска да вземе първото място, като че ли надъхва повече електората си за тази битка. Сега, ако се случи другото нещо, влизаме в един може би по-неприятен режим, при който просто като котка и мишка, гонят се първите партии, нищо не излиза от това нещо за държавата.“

Шкварек обясни, че е гласувал с машина поради конкретна причина. "Аз гласувах с машина поради конкретна причина, че при машината повече преференции се отчитат, по принцип се губят при хартията. Аз не вярвам в изборните машинации, че има някаква огромна машина, която фалшифицира изборите когато се гласува с хартия. Просто по причина, че много трудно после ги броят тези преференции. Много в комисиите решават в крайна сметка да не си губят времето, те така го разглеждат, с преференции. Самата преференция се губи, тъй като конкретно имам човек в листите, който ми е познат, приятел и т.н. Исках да не се загуби с него преференцията, затова гласувах с машина.“

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).