Контрабандни лекарства за 16 000 лева задържаха наши митничари

3472

Нов опит за пренасяне на контрабандни медикаменти предотвратиха митнически и гранични служители на ГКПП Капитан Андреево. На 10.01.2018 г. на входящо трасе на МП Капитан Андреево пристига лек автомобил марка "BMW" с регистрация Република Косово, в който пътували от Турция през България двама косовски граждани. Пред митническите служители, шофьорът на автомобила е декларирал, че пренася 47 чифта мъжки спортни обувки, които са задържани за поставяне под митнически режим, след което митническите служители извършват физическа проверка на автомобила и багажа на пътниците. 
При проверката на различни места между личния багаж, са открити 441 опаковки лекарствени продукти, предназначени за лечение на тежки форми на акне, шизофрения, репродуктивни проблеми, при химиотерапия и др. В една от чантите са открити и фактури за закупените лекарства на обща стойност 38 817 турски лири, с левова равностойност от 16 730 лева. Установено е, че медикаментите са собственост на шофьора, срещу който е съставен акт за нарушение на Закона за митниците. Контрабандните медикаменти са задържани, както и автомобилът, с който е извършено нарушението.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: