Константин Бачийски: Позициите в коалицията за военна помощ за Украйна се сближават

2704
3

Не съм сигурен, че Българската армия разполага с каквото и да е въоръжие, което ако бъде предоставено на трета страна, няма да падне защитната  способност. Така че какво, как и в какъв обем военна помощ бихме дали на Украйна това ще се реши в пленарната зала. Това каза в студиото на “Денят започва" депутатът ПГ на "Продължаваме промяната" Константин Бачийски.

По думите му има много неща, които трябва да се уточнят - нещо, което ще стане в пленарната зала. "Продължаваме промяната", обаче, е балансьор в коалицията и крайното решение на коалиционния съвет ще е такова, че всяка една от политическите формации, участващи в коалицията, ще го подкрепи, увери той.

"Започна се от две доста противоположни позиции - на “Демократична България" и БСП, но във времето и до момента те до някаква степен се сближаваха. Не бих казал, че се прави компромис, а че дяволът е в детайлите - до какво България би могла да направи. За нас важното е какво отражение ще има всяко едно решение върху нашата национална сигурност", обясни Бачийски.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).