Какво става, ако налеете течност за чистачки при маслото?

2262
1

Една елементарна грешка може да доведе до сериозни разходи по автомобила – това е разбрала жена, която е наляла течност за чистачки в… гърловината за маслото на двигателя. За куриозната случка съобщи във Facebook центърът на Club BMW Voiture Allemande Région във Франция.

Историята е следната – дама, която притежава Mini видяла, че нивото на течността за измиване на стъклата е твърде ниско и затова решила да долее. Купила от близък сервиз туба и я изпразнила цялата. Но след 10-ина минути работа на колата видяла, че нещо не е наред, защото от автомобила излизал син облак дим. Индикаторът за течността за чистачките обаче продължавал да свети, въпреки че току-що резервоарчето било напълнено, пише automedia.investor.bg. 

Жената се върнала в сервиза за помощ и пристигналият монтьор моментално разбрал какво е направила – изляла е течността за миене там, където трябва да отиде маслото на двигателя. И резултатът е това, което виждате на снимките.

Двигателят на малката английска кола е покрит с нещо като слузеста течност, резултат от "работата“ на двигателното масло и течността за чистачките. И щетите са сериозни, наложила се е смяна на мотора, която струвала около 4000 евро.

И така малко невнимание, или не знание - по-вероятно е първото, води до хиляди евро непредвидени харчове.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).