КЕВР реши: С почти 14% се увеличава цената на газа от 1 октомври

3604

С почти 14% се увеличава цената на газа от 1 октомври, реши окончателно Комисията за енергийно и водно регулиране.

Регулаторът вече изчисли, че 14-процентният скок на цената на горивото няма да се прехвърли изцяло в сметките на бизнеса и потребителите, които използват газ. Очакванията са поскъпването за тях да е 8%.

Не е изключено да има поскъпване на природния газ и от 1 януари заради цените на петрола на световните пазари.

Ако това поскъпване е в рамките на 5%, няма да се стигне до вдигане на цените на топлофикациите в средата на отоплителния сезон.   

Окончателното решение за цената па парното и топлата вода през последното тримесечие от КЕВР ще обявят в понеделник.



Източник: bTV
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Румен Радев категоричен за минималната заплата, бюджетът започва ...
Пуснаха фалшиво масло Deutsche Markenbutter, пълно с вредни мазни...
Любовна драма със състезателка от националния ни отбор е основнат...
Правителството замразява минималната заплата на 620 евро до 2028 ...
Успешна българска спортистка сложи край на живота си на 32 години...
Знаково лице на ДПС напусна политиката


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).