Изумително постижение на Петър Стойчев

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
20:05 / 02.09.2024
2681
Изумителен Петър Стойчев. Преди броени часове българският плувец постави световен рекорд по преплуване на седемте най-големи маратона в открити води за най-кратък период от време.

След изключително тежка нощ и в студените и бурни води на Ла Манш (17.5 градуса и вълни с височина от метър), сънародникът ни достигна френския бряг и с това приключи предизвикателството Seven Oceans

От 14 март до 1 септември Стойчев успя да преплува Протокът Кук, Протокът Гибралтар, Протокът Молокай, Каналът Каталина, Северният канал, Цугару и Ла Манш.

Още през август Петър Стойчев стана първият българин и едва 32-ият човек в света, преплувал Seven Oceans, но с този рекорд е и най-бързо преминалият през предизвикателството плувец изобщо   Досегашният световен рекорд на Анди Доналдсън е направен за почти една година - от 7 август 2022 до 27 юли 2023 г.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Президентът: Стратегическото партньорство между България и Япония...
НИМХ за утре: Дъжд, гръмотевици, възможни са и градушки на места
Никола Минчев е готов да даде имунитета си
Тези хора се нуждаят от нашата помощ: Бащата е инвалид, майката е...
Индустрията поиска от властите механизъм за компенсиране на висок...
В два участъка на АМ "Тракия" движението ще е в изпреварващата ле...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).