Излиза първото класиране на седмокласниците

2548

Днес излиза първото класиране за прием след VII клас на учениците от столичните училища. Те ще бъдат изнесени от Регионалния инспекторат по образованието, съобщи bTV.

Класирането е любопитно, след като над 27 хиляди двойки общо в цялата страна получиха учениците на външното оценяване. Шестиците бяха 3630.

Близо 18 хиляди бяха двойките по математика срещу едва 1130 отлични оценки.

Първи като резултати бяха седмокласниците от София-град. С най-нисък резултат пък се отчетоха учениците от Сливен и Враца.
Резултатите от първо класиране на ученици, завършили седми клас могат да се проверят по ЕГН и входящ номер на http://7klas.mon.bg/.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: