Излиза първото класиране на седмокласниците
Днес излиза първото класиране за прием след VII клас на учениците от столичните училища. Те ще бъдат изнесени от Регионалния инспекторат по образованието, съобщи bTV.
Класирането е любопитно, след като над 27 хиляди двойки общо в цялата страна получиха учениците на външното оценяване. Шестиците бяха 3630.
Близо 18 хиляди бяха двойките по математика срещу едва 1130 отлични оценки.
Първи като резултати бяха седмокласниците от София-град. С най-нисък резултат пък се отчетоха учениците от Сливен и Враца.
Резултатите от първо класиране на ученици, завършили седми клас могат да се проверят по ЕГН и входящ номер на http://7klas.mon.bg/.