Историк: Уважаеми украинци, тук няма място за вас! Никой не заслужава да му се причинява България

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (17)
11:06 / 03.06.2022
10089
Александър Стоянов е историк, специалист по военна история и член на Българска Академия на Науките. Представяме ви негова гледна точка от страницата му във фейсбук защо България не бива да приема бежанци. Според него България е един народ от ксенофоби и мизантропи - държава, която не е устроена да помага на когото и да е. Д-р Стоянов съветва украинските бежанци да не остават в България, просто защото тук няма място за тях. Ето цялото му мнение:

България не бива да приема бежанци.

Обяснявам - никое нормално човешко същество, не заслужава да му се причинява България. Особено на онези хора, бягащи от разсипани държави, погълнати от конфликти, нищета и мизерия.

Не, страната ни не е устроена да помага - нито на свои, нито на чужди.

Не, българите не са гостоприемни. Гостоприемството на българите е мит. Ние сме народ от ксенофоби и мизантропи. Хората по места те гледат на кръв, ако просто си дошъл от друг град, какво остава ако си от чужда държава. Всичките ни комшии са "подлеци и врагове". Европейците са "жендъри", източните са "чаршафи" и т.н. Народ, който сам се чуди как да се разкара от собствената си държава, няма как да бъде добър домакин.

Политиците ни са крадливи, некадърни и тесногръди. Голяма част от тях слугуват на Русия и ще й слугуват и занапред. В държава с толкова много рублофили, за украинците няма бъдеще.

Българският бизнес е плантаторски. Да се работи у нас е като да се плава на Амистад. Заплатите са подигравка, отношението на работодателите към служителите (разбирай слугите) в частния и държавния сектор е като към закрепостени селяни през Средните векове. Редовно се полага ангария в полза на чорбаджията след работно време, както и в уикенда. Как да интегрираме бежанци в работна среда, от която самите ние постоянно се оплакваме и се чудим как да се спасим?

Здравеопазването ни е трагично като съдбата на шекспиров герой. Осигуряването уж го има, но всъщност е безполезно. Лекарствата са скъпи, а най-качествените винаги са спрени от внос или производство, за да се изкупуват боклуци, договорени от фармацевтичното лоби. За медицинския персонал няма да коментирам - там е на късмет и на настроение.

Уважаеми украинци, последвайте примера на сирийци, афганистанци и африканци и минете транзит. Тук няма място за вас. Няма място и за нас, но вие поне имате избор, Европа ще ви приеме от състрадание. Нас ни приеха от състрадание преди 15 години, но вече се разкайват. Остана ни само пустата орисия да живеем като скотове в Обетованата земя, която дедите ни опазиха с кръв и пот, а ние от 80 години сме оставили в ръцете на крадливи мекотели, чиято единствена роля е да превръщат парите ни в свои, мечтите ни в прах и държавата ни в сметище.


Виж коментарите (17)

Още по темата (4570):
21.05.2025 Застреляха Андрей Портнов
20.05.2025 Журналист: Тръмп разбира, че не може да се разбере сам с Путин, мирното споразумение не е по неговите сили
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
18.05.2025 Бивш директор на ЦРУ: Украйна има ресурси за още шест месеца, после ще трябва САЩ да продължат военната си помощ
Още новини от Национални новини:
Симеон Дянков: След като България влезе в Еврозоната, цените ще з...
Започват масови проверки в строителството
Бизнесмен: България вече има нормални заплати за нормален живот
Шофьор е загинал при катастрофа на АМ "Тракия"
Кикерезова: Този случай наистина ме разтресе, някой трябва да изр...
Църквата срещу нестинарството: Митрополит призова да не се участв...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).