Историческа сграда грейна в зелено

2233

Историческата сграда на българския парламент на пл. "Народно събрание“ № 2  беше осветена в зелена светлина на 5 октомври 2024 г. в знак на солидарност с Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи, отбелязван всяка година по инициатива на Съвета на Европа.

По този повод председателят на парламента Рая Назарян заяви, че с присъединяването си към кампанията Народното събрание изразява своята съпричастност към тази благородна кауза, отдава почит към донорите на органи и показва уважение към техните семейства за човечността и отзивчивостта към чуждата болка, проявени в най-тежък момент. Днешната инициатива е знак за благодарност към медицинските екипи, които работят в областта на трансплантациите и дават на хората втори шанс за живот, подчерта тя. Европейският ден е и част от усилията за насочване на общественото внимание към значимостта на донорството и трансплантациите и изграждане на обществено доверие към процеса, допълни Рая Назарян.

Включването на парламента в информационната кампания е по покана на Изпълнителна агенция "Медицински надзор“, която организира поредица от събития, свързани с отбелязването на Европейския ден на донорството и трансплантацията на органи.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).