Искрен Митев за МОЧА: Редно е най-високият паметник в столицата да бъде български
Редно е най-високият паметник в столицата да бъде български. Това заяви народният представител от ПП-ДБ Искрен Митев по повод процедурата за демонтирането на Паметника на Съветската армия, предаде репортер на "Фокус".
"Редно е най-високото място, най-високият паметник в столицата ни да бъде български. Паметник, който представлява българщината и с който всички се гордеем", заяви Митев.
Запитан дали трябва напрежението до ескалира до насилие срещу протестиращи, той отговори така: "Смятам, че не е редно да се проявява насилие към никого. Какво означава дали е депутат или гражданин".
Митев обясни, че решението е гласувано по времето на миналия общински съвет.
Той посочи, че на мястото на Паметника на Съветската армия може да бъде издигнат монумент на някой от българските владетели.
Този браузър не поддържа видео елемента.