Има блокирани българи в Бердянск

2643

Има блокирани българи в Бердянск и на този етап ситуацията там е много тежка. 160 автомобила от Мариупол днес са избягали от бомбардировките и са стигнали до Бердянск. В момента там тече настаняване на тези хора, но сред тях конкретно няма българи“, обясни в ефира на bTV Антон Марков, който е директор на ситуационния център към Министерството на външните работи.

Заместник-кметицата е от български произход и сме в непрекъсната вразка с нея, добави той. По негови думи евакуацията в Украйна се осъществява на място, а единствените зелени коридори са чрез жп влакове. Антон Марков заяви, че се очаква петима български граждани да тръгнат от Киев с влак, като трябва да пристигнат след около 20 часа в Полша.

От началото на конфликта общо евакуираните са над 2500 души, това са български граждани, членове на техните семейства и украинци с български произход, добави Марков.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).