Хотелите по морето били пълни дори сега

7977
4

Макар и в края на сезона хотелите по Южното Черноморие продължават да се пълнят. А туристите са предимно българи. Някои от тях резервирали почивките си първо в чужбина, но след избухване на пандемията се отказали да пътуват. А повечето хотели не възстановили предварително заплатените суми.

Заради отказа на хотелите за възстановяване на капарото за отменените резервации някои туроператорски агенции са пред фалит. Хотелите у нас обаче се възползват от правото, когато пътуването е отменено заради пандемията от коронавирус, потребителите да получат парите си в срок от 12 месеца или под формата на ваучер за следващия сезон.

Миналогодишната мярка за връщане на суми до две седмици би довела и хотелите до фалит, информира Bulgaria on air. В повечето хотели отстъпките в края на лятото ще са с по 30%. И докато сезонът за родните туристи почти приключи, чартърите от Израел едва сега започнаха и някои хотели се пълнят наново. Според хотелиери сезонът би издържал най-късно до октомври.

Виж коментарите (4)
Още новини от Национални новини:
НИМХ публикува 7-дневна прогноза
700 евро заплата за работа по 10 часа на ден на морето
След 1 юли гратисният период изтича и всяка банка ще налага такси...
Големите вериги: За разлика от Гърция, у нас "Кошница с грижа" се...
Рибар улови бял амур с тегло 17,6 килограма в Марица
България е второто най-лошо място в целия ЕС по темп на поскъпван...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).