Говорителят на Спешна помощ: Екипът ни е заварил Милен Цветков по гръб, което не е добро за състоянието му

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (33)
08:57 / 22.04.2020
33794
Когато екипът на "Спешна помощ“ пристига на мястото на катастрофата, при която загина Милен Цветков, те заварват мъж, който за дълго време остава неизвестен дали всъщност това е журналистът. Той е бил в тежко състояние – в кома. Това заяви говорителят на Центъра за спешна медицинска помощ Катя Сунгарска в ефира на bTV.

Сунгарска подчерта, че спешният екип, отзовал се на сигнала, е разговарял с директора на ЦСМП. Те са свидетелствали, че когато са стигнали на мястото, граждани са били надвесени над пострадалия и са правели изкуствено дишане – уста в уста. 

"Екипът ни го е заварил по гръб, което не е добро за състоянието му. Трябва да е на една страна с единия крак свит. Това са елементарни правила за оказване на първа медицинска възможност“, допълни говорителят. Сунгарска изтъкна, че реанимационният екип е тръгвал за адрес с установен случай на COVID-19, който е трябвало да бъде извозен към болнично заведение.

Екипът бива пренасочен от координациония център, като линейката тръгва от централата, а медиците били облечени с предпазни средства. "Представете си какво е напрежението, като отиваш на случай на коронавирус и ти кажат отиваш на тежка катастрофа“, коментира тя.

По думите ѝ сигналът за инцидента е получен в 18:16 ч. на 19 април. Текстът се диктува в 18:18, а в 18:19 линейката потегля. Пристига на мястото на произшествието в 18:23. Сунгарска обясни, че не може да кажат защо е имало забавяне в обаждането от момента на катастрофата.

"Получили сме сигнала в този час и отиваме веднага. Екипът се чувства безкрайно обиден, защото с риск за живота си са стигнали за тези 5 мин до мястото на катастрофата“, подчерта Катя Сунгарска.

Тя коментира, че на място реаниматорите са опитали да намерят венозен път и да интубират пострадалия, но състоянието му не позволявало това.

Виж коментарите (33)

Още по темата (211):
19.04.2025 Пет години без Милен Цветков
24.02.2025 Плъзна фалшива информация за прожекциите на документалния филм, посветен на Милен Цветков
22.02.2025 Филмът за Милен Цветков разплака България
20.02.2025 Последната жена на Милен Цветков: Изобщо не го харесах. Тая връзка няма никакъв шанс
17.11.2024 Последната жена на Милен Цветков си намери нов мъж
23.06.2024 Журналистът Антон Стефанов: Видях гроба на Милен Цветков и останах без думи
Още новини от Национални новини:
Решено е! Законови промени предвиждат глоби за шофьорите дори и з...
Тази сутрин живакът в термометрите падна до 1 градус. Ето в кой г...
Всички искат по-високи заплати
Плевнелиев: Оставането ни извън еврозоната означава повече сенчес...
Костадин Костадинов: Превърнаха България в гето, а Конституцията ...
На конник без глава се натъкнаха археолозите в Хераклея Синтика


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).