Главният секретар на МВР: Група мигранти е опитала да премине границата край Елхово

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (0)
09:33 / 08.11.2022
3107
Осъществен е контакт с турските власти, предприети са действия по установяване на извършителите. Това каза главният секретар на МВР Петър Тодоров на брифинг пред журналисти, предаде репортер на Агенция "Фокус“.

"Това, което искам дебело да подчертая, че ще вземем всички необходими мерки по отношение сигурността на нашия личен състав. Разпоредил съм във всеки наряд да има дълго оръжие. Другото, което е изключително важно – нека да се пристъпи незабавно към законодателни промени – не може от хиляди произнесени присъди, да има само стотина, които са ефективни. Всичко това води до едно чувство на безнаказаност на тези хора, които извършват това престъпление. Нека да се вземат от законодателният орган съответните законодателни мерки, за останалото ние ще се погрижим. Въпреки сериозният натиск в този момент, необходимото ще го направим, но искаме и законодателната власт да ни подкрепи.

Група от мигранти е опитвала да премине границата, потвърди главният секретар на МВР.

Виж коментарите (0)

Още по темата (71):
03.01.2023 Граничният полицай Петър Бъчваров е убит от крадци на животни
19.12.2022 Турция ще построи паметник на убития български граничар Петър Бъчваров
15.11.2022 Прокуратурата: Изстрелът, довел до смъртта на граничния полицай, е произведен директно срещу него
14.11.2022 Цветан Цветанов: Трябва да подобрим охраната на границата ни
13.11.2022 Михаил Миков: ЕС трябва да оказва съдействие за опазване на границата
12.11.2022 Красимир Каракачанов: Трябва да вземем твърди мерки за охраната на
границата
Още новини от Национални новини:
Чужденец остана без думи засе възмути от условията и цените бг бо...
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
Всички рибари могат да му завиждат, той улови почти 100-килограмо...
Панделиева: Шофьорите правят каквото си могат, а държавата имитир...
"Златна" пътна помощ: Пострадал в катастрофа олекна с 800 лева за...
Обясниха причините за срива в мрежата на мобилните оператори


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).