ГЕРБ-СДС получи и върна мандата за съставяне на правителство

4039

ГЕРБ-СДС получи и веднага върна мандата за съставяне на правителство на президента Румен Радев. Представители на партията в президентството бяха номинираният за премиер Даниел Митов и председателят на ПГ на ГЕРБ в НС Десислава Атанасова

Лидерът на партията Бойко Борисов още преди време бе обявил, че ще върнат веднага мандата и няма да се опитват да съставят правителство.

По-рано през деня втората политическа сила в парламента все пак обяви своя проектокабинет:

Кандидат за министър-председател - Даниел Митов, зам.-министър-председател е Томислав Дончев, вътрешен министър - Румен Христов, външен министър е Екатерина Захариева, финансов министър е Кирил Ананиев, правосъден министър - Радомир Чолаков, министър на отбраната - Христо Гаджев. 

Министър на регионалното развитие е Александър Иванов, социален министър - Деница Сачева, министър на образованието - Красимир Вълчев, здравен министър - Костадин Ангелов, културен министър Любен Дилов, транспортен министър - Росен Желязков, спортен министър - Красен Кралев, министър на туризма - Деница Николова, министър на земеделието, храните и горите - Десислава Танева, министър на околната среда и водите - Ивелина Василева, министър на енергетиката - Делян Добрев, министър на икономиката - Жечо Станков.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).