ГДБОП активира системата "AMBER Alert - изчезнало дете" за 12-годишния Александър от Перник

10386
1

Отдел "Киберпрестъпност" при ГДБОП - МВР активираха специално съобщение до всички, които се намират в радиус до 200 километра от мястото, на което изчезна в Перник 12-годишният Сашко. Отделът активира системата "AMBER Alert" и съобщението е изпратено на потребителите на Фейсбук и Инстаграм. 

"AMBER Alert – изчезнало дете“ е система, свързана с приложението на Фейсбук, която дава възможност на полицията да изпрати съобщение с актуална снимка и информация за издирваното дете до всички потребители на социалната мрежа, които се намират в радиус от 200 км от локацията на изчезване. С над 2 милиарда потребители, този инструмент е изключително силен при издирването на изчезнали деца с опасност за живота и здравето им.

Системата е въведена в България през 2018 година, но сега се използва за първи път. 

Специалното съобщение гласи:

"ЛИПСВАЩО ДЕТЕ

Александър Цветанов, на 12 години, за последно видян в петък в Перник. Носил е сив суитшърт, страда от аутизъм. Ако имате информация, обадете се на 076/676370", пише в текста и има снимка на Сашко.

То се появява в новинарския поток във Фейсбук. При натискане върху снимката е достъпна още информация.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).