Енергийната комисия одобри спирането на износа на горива, преработени от "Лукойл"
Депутатите от енергийната комисия одобриха предложението да бъде спрян износът на горива, преработени от "Лукойл". Ресорната парламентарна комисия прие на първо четене предложението на ДПС, съобщи bTV.
Вицепремиерът Христо Алексиев и министърът на икономиката Никола Стоянов заявиха, че ако рафинерията в Бургас не изнася, ще трябва да спре работа, защото при преработката на нефт се получавали и продукти, които не се потребяват у нас.
От финансовото министерство посочиха, че европейското ембарго не забранява на страната ни да изнася горива. След преработката те се считат с произход България.
От БСП не подкрепиха предложението за спиране на износа, а от "Продължаваме промяната“ се въздържаха.