Експерт: Цените на имотите в България се обявяват в евро, а не в лева, защото е по-стабилна валута

6287
5

Защо цените на имотите в България се обявяват в евро, a не в лева? Отговор на този въпрос дава финансовият консултант Стойне Василев

"Цените на имотите в България обявяват в евро от 1996 г.", казва той пред на bTV Бизнес Новините.

"Преди хиперинфлацията цените бяха в лева. Тогава курсът на германската марка и на американския долар започнаха да се вдигат. Всички цени се обявиха в чужда валута, защото всеки искаше да получи сумата в твърда валута. Дори в наши дни хората приемат имотите за ценност и заради това, когато го продават, искат да е в по-стабилна валута"

"В много страни, които все още не са приели еврото, обявените цени на имотите са в долари или евро", допълни Василев.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: