Екшън в Пловдивско! Роми побесняха, след като им отказаха бира и сътвориха страшно меле

26020
2

Десетки българи от Кърнаре излизат в този момент на протест срещу роми от селото. Хората ще протестират на площада, където снощи двадесет въоръжени роми помляха заведение в центъра на Кърнаре.

Екшънът се разиграл около 23.00 часа. Няколко млади роми от Кърнаре поискали да влязат в заведението на Георги Алексиев, за да пият бира. Кафенето обаче било затворено, в него имало семейно абитуриентско парти.

Ромите побеснели от отказа да бъдат обслужени. Само няколко минути след това пред заведението пристигнала група от 20 младежи, въоръжени с големи ножове. Начело бил 30-годишен ром от махалата, който командвал бандата. С колове и камъни те потрошили заведението, пише Марица.

Хората се разбягаха, няма ранени, а тарторът на групата бе задържан, разказаха жители на Кърнаре.

Потресени сме от това, което стана снощи в селото, заявиха местни хора. Ромите пристигнаха изведнъж, бяха голяма и въоръжена група. Нямаше никакъв повод за този вандализъм. Това заведение по принцип не работи вечер и те знаят това. Кафенето работи само до обяд, а снощи там имаше абитуриентска вечер, разказа очевидец. Претенциите на ромите да си купят бира от там бяха съвсем неоснователни, допълни човекът от Кърнаре.

Кърнаре е едно селата с най-многобройно ромско население в Подбалкана, ромската махалата е в западната част на селото, но никога досега не се стигало до толкова остър конфликт.

Днес около 11 часа местните хора излизат протест.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Вергиния Накова след супа за 15 евро: Приключих с това да давам п...
Капитан Бръсничов: Големият улов ни принуждава да продаваме на бе...
Адвокат: Първата ни работа, когато отидем на почивка, е да питаме...
Предприемач: Гърция не е по-евтина от България, но за същата сума...
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).