Два от нощните влакове София - Варна отново ще минават през Карлово

1629

"БДЖ – Пътнически превози" ще възстанови движението на нощните влакове по линията София-Карлово-Варна и обратно от м. април. Това става възможно след изпратена декларация на Общински съвет Карлово, инициирана от неговия председател Доньо Тодоров.

В отговор на транспортния министър след питане от Цвета Караянчева – народен представител от ГЕРБ-СДС, се пояснява, че решението, влязло в сила на 15.12.2024 г., е било продиктувано от "…изключително слабия пътникопоток за двата нощни влака през зимните месеци – средно по 30 души на влак.“

Възстановяване движението на влаковете с номера 3636 и 3637 по трета главна жп линия София-Карлово-Сливен-Варна гарантира надежден, достъпен и социално поносим транспорт за хиляди жители на Карлово, Казанлък, Сливен и техните райони, коментира Доньо Тодоров.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Бизнесдама за високите цени в заведенията: Основният фактор е алч...
Българин от Велинград разказва за незабравима среща с таксиметров...
Драганов: Средната цена за нощувка около "Евровизия" няма да бъде...
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).