Държавата чака да ѝ върнат парите за спасяването на "Вера Су"

6245
2

Предстои представители на държавата да се свържат със застрахователя на кораба “Вера Су", за да възстанови разходите по спасяването на плавателния съд. Това съобщи във Варна заместник-министърът на транспорта Владимир Върбанов, съобщи БНТ.

Корабособственикът на кораба “Вера Су" е обявил “напускане на кораба", в момента тече процедура по изясняване на финансовите взаимоотношения.

Страната ни е дала около 2 милиона лева, за да извади “Вера Су" от плитчините край Камен бряг, където корабът престоя повече от месец.

Ако не получим парите си чрез преговори ще наемем адвокатска кантора, специализирана в морското право, за да защитим държавния интерес, каза заместник-министър Върбанов.

Според него, ако корабът бъде продаден на търг, страната ни може да спечели около 800 000 долара.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: