Днес е Щедрият вторник

2783

Днес празнуваме щедростта! Щедрият вторник - денят се отбелязва по цял свят, а посланията са свързани с дарителството и доброволчеството.

Giving Tuesday е глобално движение, което насърчава щедростта и вдъхновява хората по цял свят да променят към по-добро своите местни общности.

Тази година денят съвпада с Международния ден на хората с увреждания. Вече седмица социалните мрежи преливат от снимки и послания на компании и публични личности, които обявяват как се включват и за какви каузи даряват. 

По този повод Българската болнична асоциация организира кампания за кръводаряване. Тя ще продължи до 5 декември и е съсредоточена предимно в София, Пазарджик, Пловдив, Русе и Сливен. 

В Централните софийски хали ще има открит пункт, където може да дарите книги в часовете от 10.00 до 17.00 часа.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Президентът отличи дейци на културата, сред тях и пловдивчанка
Премиерът Румен Радев: Покупателната способност на българите нама...
Нови подробности за трагедията със загинал в Пловдивско
Икономист: Основната причина за вдигането на цените в България е ...
Бизнесът скочи на идеята за "ценовия контрол"
Пощенска банка: Следим ситуацията внимателно


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).