Депутатите ще гласуват изменения в Изборния кодекс

1207

Днес народните представители трябва да гласуват измененията в Избирателния кодекс, след като смесеното гласуване срещна одобрението на по-голямата част от депутатите в Правна комисия.

Предложението беше внесено от БСП и получи подкрепата в ресорната комисия от депутатите на ГЕРБ и ДПС. 48-ият парламент трябва да реши и дали да се удължат компенсациите за бизнеса.

Депутатите трябва да решат и дали да дадат втора зелена светлина за купуването на нови осем бойни самолета F-16. Изтребителите ще струват на държавата около 1 милиард и 300 милиона долара и се очаква да пристигнат през 2027 година.

Плащането ще е разсрочено, а ако офертата бъде приета до средата на декември, САЩ са готови на отстъпки в крайната цена.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).