Депутат от Пловдив: Предлагаме да отпадне "такса нотариус" при прехвърляне на МПС

Предлагаме законопроект, с който да отпадне нотариалната такса при прехвърляна на МПС. Това заяви Йордан Иванов от ДСБ в кулоарите на НС, предаде репортер на "Фокус". 

"Това е тема, която касае 300 000 хил. души годишно, всяка година и коства стотици милиони евро допълнителна административна тежест за бизнеса", посочи Йорданов и допълни: 

"Това, което предлагаме ние, е да се модернизира начинът на прехвърляне на МПС по европейски модел, защото България е единствена държава, при която, за да си прехвърлиш МПС, трябва да минеш през нотариус". 

Иванов определи тази такса като "измислена".

"Призоваваме МВР и КАТ да се заемат с това и да премахнем нотариалната заверка и хората да мога да си прехвърлят МПС-тата с обикновен писмен договор", каза той.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: