Деца подпалиха бивша детска градина, пожарникар пострада в огнената стихия

4142

38-годишен пожарникар от Шумен е пострадал при ликвидиране на пожар в сграда на бивша детска градина. Сигнал за произшествието бил приет в 17:30 часа на 10 май.

Към ул.“Дедеагач“ в Шумен е насочен противопожарен екип.  След пристигане на място огнеборците заварили да горят складови помещения в близост до производствено предприятие. На помощ  в гасенето на място пристигнали още три противопожарни екипа.  

В пламъците са унищожени бараки, палети и пдч плоскости. При погасяване на пламъците и разчистване  е пострадал 38-годишен пожарникар. След преглед в МБАЛ- Шумен било установено, че е със счупен палец. Пожарът бил ликвидиран от 13 огнеборци с помощта на 55 тона вода.

Детска игра с огън станала причина за пожара . Предприети са  допълнителни действия и извършителите, седем момчета на възраст между 14 и 16 години от Шумен, са установени.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Вергиния Накова след супа за 15 евро: Приключих с това да давам п...
Капитан Бръсничов: Големият улов ни принуждава да продаваме на бе...
Адвокат: Първата ни работа, когато отидем на почивка, е да питаме...
Предприемач: Гърция не е по-евтина от България, но за същата сума...
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).