Част от "Тракия" остана на сухо часове преди Нова година
Част от район Тракия отново остана без вода тази сутрин, научи Plovdiv24.bg.
"Страхотни празници ни подариха от ВиК. Декември вече трета авария и пак сме без вода. Преди Коледа, без вода, сега за посрещане на нова година, пак без вода. Моля Ви, Plovdiv24.bg, помогнете да си свършат работата качествено и бързо, не е нормално и трите аварии да са в един микрорайон /ЖК Тракия до бл. 84/ и да седим без вода три пъти за по-малко от месец!!! Весели празници /дано си сготвим и да се изкъпем преди празника довечера/", оплака се в редакцията ни жител на района, останал на сухо.
ВиК вече работи по отрстраняване на проблема!
Plovdiv24.bg се свърза с управителя на ВиК г-н Спартак Николов. Той обясни пред наш репортер, че че тръбата която често аварира, всеки път трябва да се подменя цялата. Има изготвен проект за там и за другото проблемно място-бл.106,108. Това лято основният ремонт е предвиден да получи зелена светлина - ще се подменят по около 900 метра.