Бюлетината в Пловдив най-дълга

7359
11

Най-дълги ще бъдат бюлетините в София, Варна, Пловдив и Русе, показа проверка.

След няколко изчисления в Пловдив бюлетината била намалена окончателно до 114 см, заяви говорителката на Общинската избирателна комисия (ОИК) Деница Чингарова. Първоначалните сметки я изкарвали дори 1,80 м.

"В Стара Загора бюлетината за местните избори е дълга точно 1 метър. Беше 1,50 м, но намалиха шрифта и я докараха до окончателния й размер", обясниха от ОИК. Ширината на бюлетината е колкото на вестникарска страница - 29 см.

Около 1 метър е и бюлетината в Русе, потвърди шефът на ОИК в града Иван Иванов. Експерт на ЦИК обясни, че намаляването на дължината на бюлетината се постигнала, след като било разрешено да се ползва по-малко разстояние между редовете, по-дребен шрифт и др.

ЦИК прие указания, с които одобри вида на информационните табла в кабините за гласуване. На тях трябва да бъде показано как трябва да се гласува - със знак "Х", изписан със син химикал.

Изборните надзорници изрично са посочили, че когато таблото не може да се изготви с цветен печат, контурите на знака "Х" в текста и в квадратчето допълнително трябва се покрият със син цвят чрез флумастер или химикал.



Източник: в "Труд"
Виж коментарите (11)
Още новини от Национални новини:
Демерджиев отново в МВР! Първият министър със завръщане
Адвокат: Един подпис при оглед на имот може да ви струва хиляди е...
Шкварек срещу ПП-ДБ: Нарцистични и неадекватни сте
Срив в българската шивашка индустрия заради вноса на евтини дрехи...
9 май е дата на поражение, а не на триумф за България
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).