Борят се за живота на семейство, оцеляло при взрив на газова бутилка

3443

Четирима души от едно семейство от Габрово са пострадали сериозно при битов инцидент с избухнала газова бутилка. Момче и момиче, на 17 и на 20 години, и техните баба и дядо, съответно на 70- и на 73-годишна възраст, са приети за лечение в отделението по пластично-възстановителна хирургия в УМБАЛ "Медика“ в Русе, съобщиха от лечебното заведение.

Пациентите са били транспортирани вчера с линейки от Габрово до русенската болница. И четиримата имат 30-40 процента изгаряния и са вдишали пушечни газове.

"Изгарянията са дълбоки. Локализирани са основно по лицето, ръцете и долните крайници“, коментира пред Монитор проф. Огнян Хаджийски, началник на отделението по пластично-възстановителна хирургия. Той уточни, че трима от пациентите са на командно дишане. Състоянието на момичето и момчето се оценява като тежко, а на възрастните – като критично,заради придружаващи заболявания.

Раните на пациентите са обработени, а утре и в следващите дни ще им бъде направена пластика.

Необходимо е кръвопреливане, затова всеки, който желае да помогне на пострадалото семейство, може да дари кръв, независимо от кръвната група, в центровете в Русе, Велико Търново и Габрово.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).