Борисов: Искам да направя правителство с ПП-ДБ

2641

Аз искам да направя правителство с ПП-ДБ. Това каза в кулоарите на Народното събрание Бойко Борисов, предаде репортер на "Фокус". 

"Последното, за което си мисля, е великденска ваканция. Аз искам да направя правителство с ПП-ДБ. Това е най-доброто за България. Ако не стане има друг вариант", заяви Борисов. 

Борисов каза, че двете най-големи партии работят за това да бъдат преодолени разделителните линии.

"Аз казах, че ще поканя лидерите на политическите партии един по един, за да видим къде са разделителните линии. Докато се водят преговорите между ПП-ДБ и ГЕРБ, ние имаме много ясни задачи - правителство между тези две партии. Правим всичко възможно да го реализираме. Разбрахме се да излъчим", каза той.

Бившият премиер е категоричен, че най-стабилните мнозинство в 49-ото НС може да се оформи само между първите две партии. 

"Днес ще направим две комисии – Правна и за Финансов бюджет, за да разгледаме какъв бюджет ще бъде устойчив за държавата и всички закони, за които да потърсим голямо мнозинство. Най-стабилното би се получило между тези две партии", категоричен е той.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).