Бивш енергиен министър: Това, че няма бюджет не е краят на света. Минахме всички зими, и по-тежки е имало

1601

Ще ускори ли социалното недоволство преговорите за правителство и какви са рисковете за парите ни, ако не се състави редовен кабинет? Отговори на тези въпроси потърсиха в студиото на "Здравей, България" бившият министър на енергетиката Мирослав Севлиевски,  икономистът Евгений Кънев, бившият зам.-министър на финансите и бивш депутат Георги Кадиев и Добрин Иванов от Асоциацията на индустриалния капитал в България.

"Всяка година, през последните 30 години, по това време синдикатите стачкуват. Те искат нещо, правят нещо, имат тежка дискусия по студиата. Твърдят, че идва тежка зима, държавата няма да я преживее. Минахме всичките зими. И по-тежки имаше. Това, че няма бюджет не е краят на света", посочи Мирослав Севлиевски.

По думите на Георги Кадиев Министерството на финансите е сбъркало. "Те направиха три варианта. Направиха един вариант и излязоха на дефицит 6,6 на сто. Уплашиха се. При втория вариант се уплашиха от дефицит 3 процента след намаляване на разходите. И накрая направиха най-лесното – сервираха стария бюджет".

"По принцип има доста голяма откъснатост между социалните искания на синдикатите и дневния ред на политиците. Пред политиците оцеляването е най-важната задача, предвид разместванията, които се случват постоянно през последните две години. От тази гледан точка не очаквам да има нито време, нито нагласа, нито някакво експертно усилие да се прави нов бюджет. Мисля, че ще се продължи стария", подчерта Евгений Кънев.

"Удължителен закон, с който да се продължи действието на настоящия бюджет е единственият възможен вариант", категоричен беше и Добрин Иванов.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).