Баба даде 60 000 лева на "ало" измамници

2901

83-годишна жена от добричко село е дала 60 000 лева на телефонни измамници, съобщиха от МВР-Добрич.

Във вторник между 12 ч. и 15 ч. жената получила телефонно обаждане от непознат мъж, който се е представил за лекар. Той обяснил, че синът ѝ е пострадал в катастрофа и се нуждае от пари за лечение. 

Пострадалата предала сумата на непозната жена пред дома си в село Пчелино. По случая е образувано досъдебно производство. 

От полицията отново апелират гражданите да не дават пари на непознати. Ако имат съмнение, незабавно да потърсят съдействие от МВР на телефон 112 или в най-близкото районно управление.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: