Атанас Славов: Новият главен прокурор трябва да бъде избран след конституционната реформа

2163

Новият главен прокурор трябва да бъде избран след конституционната реформа. Това заяви министърът на правосъдието Атанас Славов във връзка с това как трябва да бъде избран новият главен прокурор, предаде репортер на "Фокус". 

"Категорично първо трябва да започне конституционната реформа с много по-ограничени функции на главен прокурор, а ако има воля, да се мине на следващия етап - тази институция да бъде махната заради много тежкото и наследство и чак тогава да правим избор от един нов, легитимен прокурорски съвет", заяви министърът.

Според него освобождаването на Иван Гешев от поста е донесло облекчение сред гражданите на страната. 

"Политическите мотиви за смяната на Гешев не мога да ги коментирам. Решението на ВСС и указът на президента трябва да са облекчение за всички граждани.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).