Асен Василев: Българският народ ни отреди ролята на опозиция

3182
1

На нас ни е ясно, че сме загубили изборите с 3%, както миналия път спечелихме.

Това каза пред журналисти Асен Василев, съпредседател на ПП в първото си изказване след края на вота.

Това, с което ние ще се борим, е това, което заявихме в нашата предизборна кампания", уточни той.

“Чака ни една нелека зима. Пожелавам на ГЕРБ успех, защото техният успех е на всички българи. Ако ние нямаме стабилно правителство, всички ще страдаме независимо кой за кого е гласувал", коментира Василев.

“Ние сме дълбоко несъгласни как са управлявали страната, но българските граждани се произнесоха", каза още той.

Лидерите на ПП поясниха, че това, че няма да се коалират с ГЕРБ е въпрос на ценностна система. “Имаме кауза България да бъде променена. Имаме обещания, които сме дали и ще спазим. Когато някой е първа политическа сила, той наистина носи отговорността", заяви от своя страна Кирил Петков и даде пример на миналите избори, когато бяха първа политическа сила.

На въпрос дали се готвят за опозиция, той Василев отговори: Българският народ ни отреди ролята на опозиция.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).