Антонина: Чалгаджийките съсипаха тая държава!

6744

В последните няколко години е изключителна дързост да правиш музика. Още по-дръзко е да поставяш въпроси, на които слушателите сами да си отговорят. Музикалният бизнес насочва вниманието на феновете към по-лесно смилаеми теми. Тенденцията не е само в България, но в България тя е задължителна.

"Все още приемам себе си като музикант, не като влогър, инфлуенсър или инстаграм сензация. Наречете го старомодно, но се опитвам чрез музиката си да изразя свои виждания и да общувам с публиката. Много добре разбирам, че от днешния попфолк не се очаква това, но доста хора пропускат факта, че жанрът се появи, защото говореше за проблемите на хората. Поправете ме, ако бъркам, но "пирамиди и…балъци за милиони“ изразява съвсем точно факти от най-новата ни действителност“, припомня Антонина.

Олекотяването на изразните средства в музиката е любима "дъвка“ сред критиците. Внушенията за чалга поколението периодично придобиват гражданственост и умело изместват фокуса от същинските теми. Разделението на про- и античалга е толкова драматично, че понякога се добавя и политически оттенък в музикалните предпочитания на българина.

"Ако това беше влог, вероятно тук щях да кажа: "И не забравяйте да се абонирате за канала ми!“ или "Купете тениските ми!“ (смее се) Та, поправете ме, долу в коментарите, (смее се) но не помня мой колега така яростно да е атакувал друг жанр. Обратното се случва често. И "Чалгаджийките съсипаха тая държава!“ вече е като рефрен от песен, като мантра. – коментира изпълнителката. – Мисля, че в време да потърсим нещата, които ни събират, да помислим за идеи, в които да изразим единството си!“ – категорична е Антонина.

В музикална си история имаме произведения, които събират. Имаме и произведения – пряка форма на бунт. Интерпретацията и представянето пред широката аудитория е в ръцете на артистите.

"Опитвам се да мисля за музиката по нов начин. Търся теми, които да са близки не само за мен, но и за останалите. Виждам все повече хора, които разбират, че разделени не стигаме много далеч. Такава е и концепцията на песента, по която приключих работа. "Като Едно“ е израз на стремежа да бъдем заедно, да се противопоставим на разделението. За мен тази песен не е просто начин да кажа нещо, тя е копнеж по един идеал. Гледам на попфолк музиката като на възможно най-широката музикална платформа. Чрез нея мога да споделям мисли и усещания с публиката“.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Разместване при най-големите банки след приемането на еврото в Бъ...
Американско семейство: В САЩ едва свързвахме двата края, в Българ...
Ангел Кунчев: Ще хвърлим тонове отрови в природата с нищожен ефек...
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).